Koszyk 0 x

Ćwiczenie na uważność. Proste ćwiczenie, które nauczy dzieci wyciszania się i skupiania uwagi na wybranej rzeczy

Ćwiczenie na uważność. Proste ćwiczenie, które nauczy dzieci wyciszania się i skupiania uwagi na wybranej rzeczy

Przebieg ćwiczenia:

1. Zrób z dziećmi „Fit Koło” z mojego warsztatu „Fit Ustawianki” – link do zakupu warsztatu do samodzielnej nauki tutaj: KLIK aby zeszły z nich opory, smutki, złości, które przyniosły z domów rodzinnych, a które utrudniłyby Ci pracę.

2. Po fitnessowym tańcu i wyskakaniu wszystkich emocji stwórz z dziećmi z kolorowego papieru papierowe kulki zgniatając papier w rękach (co dodatkowo uwolni emocje z rąk – super ćwiczenie dla dzieci z nadpobudliwością w rękach, z agresją w rękach)

3. Następnie poproś aby dzieci położyły się na plecach, włącz im piękną relaksacyjną muzykę – polecam utwory Adriana Von Zieglera. Na youtube jest ich mnóstwo za darmo! – klik do profilu z muzyką artysty

Poproś aby dzieci na swoich brzuchach położyły kulki z papieru (jedna kulka na dziecko).

Następnie poproś aby dzieci wzięły głęboki wdech nosem tak aby ich brzuch uniósł się i uniósł kulkę do góry. A przy wydechu żeby te kulki spadły z brzucha.

Za każdym razem gdy mówisz wdech kulki unoszą się do góry, a kiedy mówisz wydech spadają z dziecięcych brzuchów. Wystarczy pięć takich rund wdechów i wydechów.

Zobaczysz jak po krótkim czasie wzrośnie uważność u dzieci. A także umiejętność wyciszania się, skupiania na sobie, tobie i na swoim ciele.

Ps. Jeśli zakupisz polecony przeze mnie warsztat wyżej w nim także znajduje się ćwiczenie na wyciszenie, zupełnie inne od tego, ale także wspaniale działa. Nazwałam je „Niebiańska Cisza”. Jest to piosenka i układ ruchowy. Link: KLIK

X