Koszyk 0 x

CHARTFIT

CHARTFIT

CHARTFIT to moja autorska metoda docierania do dzieci przez ruch na wszystkich poziomach - fizycznym, emocjonalnym i mentalnym. To DZIAŁANIE - nie mówienie. Mówienie jest najwolniejszym sposobem transformacji u dzieci. W tej metodzie działamy i doświadczamy, dzięki temu rezultaty zmian na lepsze pojawiają się bardzo szybko.

Zdrowy ruch u dzieci jest bardzo ważny, bowiem wspomaga ich prawidłowy rozwój. CHARTFIT to coś więcej niż fitness, to co więcej niż taniec i ćwiczenia – to budowanie świadomości zdrowego stylu życia, a także rozwój mentalny. To trening dla ciała i umysłu – ruch poprawia pracę mózgu, co wpływa na pamięć i lepsze wyniki w nauce! Praktyki ruchowe wraz z autorską muzyką ze specjalnie dobranymi tekstami piosenek, uczą dzieci szacunku do innych, dyscypliny i rozbudzają kreatywność! Zwiększają świadomość własnego ciała – ruszając się, wiemy, jak pracuje nasze ciało. Zaczynamy przekraczać granice, a nasze ciało staje się bardziej rozciągnięte i potrafi więcej. CHARTFIT pomaga uwolnić emocje, rozładować napięcie, a także poprawić kondycję, sprawność fizyczną i ogólną postawę ciała. Wpływa na rozwój koncentracji, wytrzymałość i szybką orientację w przestrzeni. A także, ma właściwości wychowawcze. Sprawdzi się u osób, które nie znoszą nudy i cenią dobrą zabawę, ponieważ jest doskonałą zabawą i atrakcyjną formą ruchu, która wywołuje pogodny nastrój i zwiększa energię grupy. 

Świetna atmosfera i pełna energii twórczyni i prowadząca Chartanowicz Agnieszka zapewni Ci wspaniałe zajęcia i narzędzia do stosowania w grupie, już następnego dnia po warsztacie!

– Jeśli ściska Cię w serduszku, otwórz ciało mój kwiatuszku

– Jak mam zrobić to kochanie, czy nic złego się nie stanie?

– Złe, się stanie gdy w twym ciele pozostanę, lecz gdy tylko mnie wypuścisz serce swoje wnet oczyścisz, będziesz widział piękno wszędzie, nawet gdy jest brud na grzędzie. W życiu ważne jest kochanie i z miłością obcowanie.

Zrób dwa wdechy i wydechy, poskacz w górę hop, hop, hop. Potem skłony i przysiady dla codzienniej twej ogłady.

Potem usiądź dla spoczynku, połóż rękę na serduszku, ono Ci z miłością powie, po co całe to szarpanie? szkoda zdrowia me kochanie.

Wszak emocje tancereczki, one znikną jak mgiełeczki, gdy je puścisz i zrozumiesz, że są nićmi kłębka życia, co jest twoim drogowskazem. On Cię kocha i przytuli, do podusi LuliLuli, a gdy przyjdzie moment wszelki, znajdziesz mądrość, będziesz wielki.

Chartanowisz Agnieszka

CHARTFIT

  • Rozładowuje napięcia i nadmiar energii
  • Tworzy nowy wzorzec zachowania, reagowania, czucia i myślenia budując nowe ścieżki neuronalne
  • Dyscyplinuje grupę
  • Niweluje konflikty zewnętrzne i wewnętrzne
  • Wycisza i harmonizuje umysł
  • Wprowadza samodyscyplinę
  • Buduje empatię

❤ KLUCZ DO ZROZUMIENIA EMOCJI❤

Na co dzień pochłonięci jesteśmy emocjami, odbieramy je zbyt do siebie, przywiązujemy się do nich tworząc na ich bazie swoją osobowość. Najczęściej nie wiemy, że czujemy emocje, a odbieramy je w określaniu ich jako, że jesteśmy “ofiarami”, “przegranymi”, “przestraszonymi”, “bezwolnymi”, “bezsilnymi”. Często brakuje nam odwagi do zmiany tych stanów. Czujemy się jak w klatce lub pajęczynie, w której szamoczemy się, szarpiemy, walczymy, odbieramy innym energię, tylko dlatego, że nasz umysł nauczył się w ten sposób odbierać świat jako wrogi, niebezpieczny.

CHARTFIT to metoda, która pozwala uwolnić emocje z ciała, by nie tworzyć emocjonalnych nawyków, które niszczą relacje z innymi i ze sobą. Dzieje się to poprzez przeżywanie wszystkich emocji, bez oceny, bez etykietek i rozdzielania ich na dobre i złe i przepuszczanie ich przez siebie – czyli wyrażanie ich w empatyczny sposób. Zatrzymywanie emocji jest niezdrowe i niebezpieczne, ponieważ tworzy to stres, który produkuje adrenalinę, która jest jak narkotyk, to znaczy bardzo uzależnia. Adrenalina jest silną dawką energii, która pozornie tworzy wrażenie mocy, siły, sprawczości, kontroli, lecz niestety jak to przy uzależnieniach, za każdym razem generuje ona jeszcze większą konieczność doładowania. Na planie rzeczywistym oznacza to szukanie dziury w całym – zaczepki, konflikty, spory, zwady i problemy. To jest pierwszy wariant radzenia sobie z emocjami. Drugi dotyczy zatrzymania emocji w sobie. Wtedy jesteśmy jak taki balon napęczniały, który tworzy autoagresję w postaci karania siebie i chorób somatycznych. Ogólnie gdy uzależniamy się od emocji i odbieramy je jako, że są nami, zaczynają one rządzić naszym życiem, myśleniem, zachowaniem, zatruwając umysł i ciało. Tworząc w ten sposób za każdym razem nowe ścieżki neuronalne, które generują jeszcze więcej stresu i objawów somatycznych. Zazwyczaj czujemy wtedy agresję, nienawiść, a potem wstyd, który zmusza nas do tego, że chcemy być “grzeczni”. Na bazie tej motywacji bycia “grzecznym” tworzymy intencje, która jest nierealna to zrealizowania. Najlepiej widać to na “niegrzecznych” dzieciach, które na początku się bardzo starają poprawić, ale tak naprawdę nie czują siebie i nie są świadome tego co czują, więc ich układ nerwowy działa na starych zasadach, ponieważ wszyscy dorośli mówią mu, że jest niegrzeczny. Takie dziecko nie ma wtedy możliwości zmiany, bo ma wgrany program “jestem niegrzeczny”. Kiedy stara się poprawić, zawsze przychodzi sytuacja, która zawala to staranie. Ponieważ jego komórki nasiąknięte byciem “niegrzecznym” przyciągają tylko takie zdarzenia. Jest to nawyk, który został wpisany w umysł, zapamiętany i odtwarzany. Najlepszym sposobem na nawyki, jest wyrobienie sobie innego w zastępstwie. Na początku to my tworzymy nawyki, a potem te nawyki tworzą nas. Żeby zmienić nawyk emocjonalny, potrzebujemy być świadomi tego, że czujemy i co czujemy. Potem będąc tego świadomi, podejmujemy decyzję “ZMIANA”.

Żeby nawyk stał się rzeczywistością, musimy powtórzyć nowe zachowanie milion razy! Kiedy wykona się go wystarczająco dużo on sprawi, że zanim się obejrzymy, automatycznie będziemy zachowywać się, czuć i myśleć inaczej. To jest proces programowania nowej osobowości. Ruch wykorzystany w CHARTFIT jest bardzo ważny, ponieważ  w lekki i oparty na radości i zabawie sposób, ucieleśnia zmiany w układzie nerwowym, omijając w ten sposób opór ze strony umysłu.

3 kluczowe elementy CHARTFIT

HAPPY KIDS FITNESS opiera się na pracy trzech elementów.

SERCE + UMYSŁ + RUCH = ZMIANA

X